image/svg+xml Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml MENU

Neoddeliteľnou súčasťou obce Necpaly je už takmer 70 rokov Necpalské družstvo. Družstevníci tu každoročne osievajú polia obilím. Odkázaní na vrtošivé počasie, sa o ne nepretržite starajú po celý rok. Pasienky a lúky kosia a vypásajú kravami a ovcami. A tak ako o pôdu, každý deň, sa treba postarať aj o stádo kráv. Ku kravám chovaným na mlieko pribudli pred pár rokmi aj kravy chované na mäso.

Vedeli ste, že od roku 2014 sa naše družstvo zaoberá aj výrobou kvalitných mliečnych produktov? Mlieko, z ktorého sa vyrábajú produkty, pochádza od slovenského strakatého dobytka, pre ktorý je dorábané krmivo na družstevných poliach, lúkach a pasienkoch. Kravy tak nie sú zaťažené zbytočnými chemikáliami a nie sú kŕmené geneticky modifikovaným krmivom.

Dnes už v mliekárni, pod značkou Mliečna Farma Necpaly, spracovávame sami viac ako polovicu dennej produkcie mlieka, zvyšnú časť predávame priamo spracovateľom mlieka v severoslovenskom regióne. Od začiatku využívame tradičné metódy spracovania mlieka, čoho dôkazom sú napríklad parené syrové nite, alebo použitie jogurtových kultúr, ktoré sa využívali ešte za čias Československa.

Vďaka možnosti kontrolovať celý výrobný proces, počínajúc chovom kráv, cez výrobu produktov, až po distribúciu a predaj, sme schopní priniesť vám kvalitný výrobok z čerstvého mlieka rovno na stôl.

Dominantou našej výroby sú parené syrové nite a ich obľúbeným variantom sú syrové korbáčiky alebo ochutené uzlíky. Ďalšími produktami sú husté jogurtové nápoje rôznych príchutí, kefír a viaceré druhy kravských syrov (údená pletenička,  parený syr valec, turčiansky slaný syr balkánskeho typu, kravská hrudka údená).

Výrobkami z Necpalskej mliekárne zásobujeme niekoľko obchodov v Turci, celkovo však okolo 80 na Slovensku a Českej republike. Najbližšie od Necpál kúpite naše mliečne produkty v dcérskej firme družstva – v potravinách ZRNKO v Žabokrekoch. Zomelú vám tu aj čerstvú múku zo špaldového zrna, vypestovaného na družstevných poliach Turčianskej kotliny. Načapovať si tu môžete aj surové nepasterizované mlieko z mliekárne a najnovšie sme spustili pečenie kváskového chleba vo vlastnej pekárni Zrnko v Žabokrekoch.

Objednajte si cez náš elektronický obchod necpalské mliečne a mnohé iné výrobky od poctivých výrobcov a farmárov, ktorých Zrnko spája a podporuje. Objednávku vám následne doručíme až domov pred dvere.